Lost Angels priťahuje umelcov a rovnako aj širokú verejnosť

Autor: Tomas Renko | 6.1.2012 o 21:19 | Karma článku: 2,89 | Prečítané:  867x

Projekt Lost Angels z dielne Studia JŠ začal kolovať po Facebooku pred necelými troma dňami a už teraz priťahuje svojou filozofiou pozornosť neznámych umelcov, kapiel, ale taktiež aj širokú verejnosť, ktorá je týmto projektom očarená a šíri osvetu internetovým priestorom. Autor myšlienky Ing. Juraj Švancár je podľa jeho vlastných slov milo zaskočený: ,,Ani vo sne by ma nenapadlo, koľko ľudí môže byť naklonených môjmu projektu a zdieľa podobné názory na túto problematiku. Je úžasne pozorovať, ako sa Vám ozývajú neznámi ľudia a prajú Vám veľa úspechov. Zároveň sa ozývajú mladí umelci, mladé verejne neznáme kapely a chcú priložiť ruku k dielu. Všetkým Vám úprimne ďakujem a očakávam prísun ďalších doposiaľ neobjavených talentov. Budem sa snažiť Vás nesklamať!“

 

Čo to projekt Lost Angels je a aká je jeho filozofia, som sa opýtal priamo autora tohto projektu.

JŠ: Jedna sa o prvý internetový projekt svojho druhu, ktorý vychádza z môjho najväčšieho sna. Už ako dieťa som chcel byť režisérom a chcel som natočiť film (smiech). Samozrejme prešla určitá doba, ja som dospel, ale môj sen v mojom vnútri stále silnel. Preto som si povedal, že nebudem viac čakať a pokúsim sa o jeho zhmotnenie. Ide o prvý česko-slovenský seriál, ktorý bude vytvorený priamo našimi fanúšikmi. Či už pôjde o filmový štáb alebo hercov samotných. Okrem možnosti priameho účinkovania, budú môcť fanúšikovia ovplyvňovať dej, zapájať sa do diskusií, hodnotení a výberov postáv a piesni. Ak to mám teda zhodnotiť jednou vetou, budeme sa snažiť o maximálnu interakciu s našimi prívržencami. Celý projekt odštartoval ako ONLINE a na tejto skutočnosti, by sa nemalo nič zmeniť. Osobne si myslím, že ide o dobrú vec, ktorá dokáže zviditeľniť doposiaľ neobjavené talenty.

 

Prečo ste sa rozhodli pre realizáciu Vášho sna práve teraz?

JŠ: Ak mám byť úprimný, mám už dosť televíznych programov, ktoré ponižujú filmovú kinematografiu. Potrebujeme nové tváre a hlavne kvalitný obsah, ktorý nebude zámerne dehonestovať diváka na úkor zisku pre televíziu ako poniektoré reality show.

 

Budete svoj seriál vysielať len pre Česko a Slovensko?

JŠ: Výborná otázka. Ak sa nám podarí, tento seriál natočiť, veľmi by som si prial, aby sme prerazili aj za hranice Slovenska. Mne osobne sa páčia viac americké seriály ako tie naše. A toto by som chcel dokázať aj opačne. Aby nielen Američania, ale aj celý svet pozeral na tie naše a boli s nimi spokojní. Je doba internetového veku, kde distribúcia nie je taká náročná ako kedysi a keďže pôjde výlučne o internetový projekt – vidím v tom veľký potenciál.

 

To znamená, že seriál Lost Angels bude iba v anglickej verzii?

JŠ: Nemyslím si, že bude iba v angličtine. Avšak konečné rozhodnutie nechám na našich fanúšikov.

 

Čo by ste chceli na záver odkázať čitateľom?

JŠ: Budem veľmi rád, keď sa k nám pripojíte a budeme môcť spoločne vytvárať nové hodnoty. Keďže náš projekt nemá žiadneho sponzora a je výlučne postavený na obyčajných ľuďoch, hodí sa nám každá jedna pomocná ruka.  Samozrejme investori, ktorí budú naklonení nášmu projektu, majú dvere otvorené.(smiech) A hlavne, ak poznáte nádejné talenty, či už ide o kapely, kameramanov, zvukárov resp. ľudí z fachu, alebo máte záujem účinkovať v našom seriáli, či už ako hlavné postavy alebo komparz, neváhajte a pridajte sa k nám, do našich skupín na FB (Studio JŠ - http://www.facebook.com/StudioJS alebo Lost Angelshttp://www.facebook.com/pages/Lost-Angels/143176142461698 ).  Možno sa nám podarí splniť aj Váš sen.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.


Už ste čítali?